Cariere

Presales Specialist

Căutăm un Presales Specialist experimentat de soluții și echipamente digitale, care poate avea rezultate notabile încă de la început, capabil să poarte discuții RO/EN cu partenerii și clienții Total Technologies, să crească și să promoveze soluțiile companiei atat intern cat și extern, să se poziționeze ca un ‘’trusted adviser’’, pentru Total Technologies.

Candidatul ideal:

  • un Presales Specialist remarcabil de soluții IT;
  • autodidact, cu atitudine‘’can do‘’, team player;
  • pasionat de tehnologie și automatizare;
  • are abilitatea de a transmite knowledge-ul colegilor din echipă;
  • proactiv, energic, foarte organizat, știe să-și prioritizeze taskurile;
  • bun comunicator;
  • construiește relații excelente cu colegii, partenerii și clienții Total Technologies;
  • experiență într-o poziție similară de minim 2 ani;
  • limba engleză la nivel mediu sau avansat;
  • experiența în lucrul cu platforme ERP;
  • calitatea de ‘’public speaking’’ reprezinta un plus.

Responsabilități:

  • învățarea constantă a soluțiilor Total Technologies prin participarea la cursuri și traininguri;
  • testarea diverselor prototipuri din portofoliu;
  • instalarea software pe echipamente, la nevoie;
  • promovarea soluțiilor Total Technologies colegilor și clienților;
  • însoțirea colegilor din echipa de vânzări la întâlnirile cu clienții;
  • înțelegerea nevoilor clienților și identificarea celor mai bune soluții pentru aceste nevoi;
  • stabilirea cu echipa de vânzări a celor mai bune soluții tehnice (configuratia tehnica a solutiei si componentele acesteia) și asistarea vânzătorilor in prezentarea soluției clientului;
  • planificarea resurselor necesare cu alte departamente pentru livrarea proiectelor la clienți conform planului prezentat acestora;
  • solicită testare/demo/proiect pilot și redactează documentatia tehnica pentru solutia propusă clientului, cand proiectul o impune;
  • urmărește implementarea proiectelor la clienți și completeaza raport de feedback;
  • îmbunătățirea continuă a activității sale și a echipei din care face parte;
  • intocmeste periodic rapoarte de implementare tehnica a proiectelor;
  • reprezintă compania în cadrul evenimentelor de profil.

Descriere job

Suntem un integrator de tehnologie ce oferim soluții companiilor din mai toate domeniile, cu precădere din: logistică,  curierat, distribuție, transporturi, retail, e-commerce, producție, FMCG sau sănătate.  Oferim soluții de automatizare și optimizare a fluxurilor din spațiile de lucru, contracte de service, servicii de software personalizat și integrăm  echipamente de colectare automată a datelor prin tehnologie de coduri bare, roboți și tehnologia RFID.

Oferim printre cele mai bune soluții IT de nișă pe piața românească, și ne dorim un Presales Specialist care împreună cu echipa de vânzări să înțeleagă și să promoveze beneficiile și să le traducă în ROI companiilor beneficiare, astfel încât, cât mai multe companii să cunoască eficiența și productivitatea pe care ar putea să le obțină adoptând aceste tehnologii.

Nu aplica dacă nu vrei să lucrezi pe KPI-uri, standarde și consecințe pe lucrurile care stau 100% în puterea ta! Nu aplica dacă ai nevoie să fii manageriat continu! Persoana pe care o căutăm se manageriază singură în mare parte și decide acțiunile necesare pentru atingerea obiectivelor de eficientizare și creștere. Îți sponsorizăm învățarea și lucrăm împreună, tu ești responsabil de propria ta creștere.

Cum aplici acum?

Trimite un email la presales.specialist(at)bsys.totaltech.ro și răspunde la următoarele întrebări:

  1. Ce experiență și ce abilități ai pe responsabilitățile detaliate la rolul de mai sus?
  2. Ce te-a convins să aplici pentru rol?

Cu cât mai detaliate răspunsurile, cu atât mai bine.

Răspunsurile le așteptam sub forma unei înregistrări video din partea ta!

Ce urmează după ce aplici?

Fiecare email de aplicare va primi un răspuns (fie el negativ sau pozitiv).

Dacă considerăm că poți fi persoana potrivită, atunci te vom invita la un interviu detaliat de 2 ore (include role play (RO/EN).

Daca toate lucrurile sunt bune, atunci iți vom trimite propunerea noastră de colaborare și putem considera începutul unei prietenii pe termen lung.

Nu există un salariu fix stabilit anticipat  pentru acest rol. Îl vom stabili împreună în funcție de experiența ta și rezultatele pe care ți le poți asuma.

Nu în ultimul rând, dacă nu te identifici în acest rol, dar cunoști persoana potrivită, care ne convinge în cadrul întrevederii, parcurge pașii și confirmă după primul semestru de la angajare, iți răsplătim efortul în acel moment printr-un bonus de recomandare în valoare netă de 1000 RON.