Cariere

Inside Sales Support

Vrei să te alături echipei Total Technologies?

Total Technologies, ‘’Honeywell - Europe Solution Partner of the Year 2020”, caută colegi remarcabili, cu ajutorul cărora să ajute companiile din România să își automatizeze procesele de lucru, conectând oamenii cu soluții și echipamente mobile.

Misiunea noastră este să ne menținem statutul de ‘’companie a viitorului’’, iar în următorii 3 ani să fim opțiunea numărul 1 în industria noastră (Soluții digitale, Soluții bazate pe tehnologia voce, Roboți Autonomi Mobili) pentru majoritatea companiilor din industria de curierat, logistică, retail, e-commerce.

Din Media

Digitalizarea, pariul celor curajoşi în perioada pandemiei (zf.ro)

Stai conectat cu Total Technologies pe:

LINKEDIN: https://www.linkedin.com/total-technologies

FACEBOOK: https://www.facebook.com/TotalTechnologiesRO

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/total.technologies

TWITTER: https://twitter.com/TotalTechnolog5

Cerinte generale

Candidatul ideal:

  • O atitudine de tip „can do” asociată înclinației pentru lucrul în strânsă colaborare cu echipa;
  • Proactivitate, energie și capacitate de organizare și prioritizare;
  • Aptitudini excelente de comunicare clară și coerentă;
  • O relație excelentă cu clientii, asociată cunoașterii, înțelegerii și recomandării produselor și soluțiilor Total Technologies;
  • Experiență într-o poziție similară (minim 2 ani) într-o industrie similară;
  • Experiența în utilizarea platformelor de tip ERP, CRM reprezintă un plus.

Responsabilități:

  • preluare leaduri ce vin automat din campaniile de marketing și finalizarea procesului de vânzare, acesta fiind motivul pentru care rolul acesta este extrem de important pentru companie;
  • telesales în cadrul campaniilor de vânzări și promoții;
  • acordare suport colegilor din departamentul de vânzări cand acestia sunt pe teren: verificare stocuri de produse, redactare oferte de preț, preluare solicitări ale clientilor privind ofertele trimise sau serviciile auxiliare oferite;
  • pregătire produse pentru custodii, testări, proiecte pilot;
  • preluare tichete și soluționarea lor împreună cu departamentele responsabile;
  • suport al departamentului de vânzări în cadrul campaniilor de marketing și a evenimentelor corporate în care este implicat Total Technologies;
  • perfecționarea continuă a activității zilnice.

 Căutăm un specialist cu experiență care poate avea rezultate remarcabile încă de la început.

Nu aplica dacă nu vrei să lucrezi pe KPI-uri, standarde și consecințe pe lucrurile care stau 100% în puterea ta! Nu aplica dacă ai nevoie să fii manageriat conținuu! Îți sponsorizăm învățarea și lucrăm împreună, dar tu eșți responsabil de propria ta creștere!

Descrierea postului

Ce recrutăm acum în TT?

Un Inside Sales Representative

Căutăm un Inside Sales Representative care să contribuie la funcționarea fără cusur a departamentului de vânzări. Dacă ai acumulat experiență în a sustine activitatea colegilor tăi din departamentul de vânzări, hai să ne impărtășești ideile tale.

Căutăm un Inside Sales Representative, ideal cu experiență în nișa de soluții și echipamente IT utile companiilor din domeniul transport și logistică, retail, sănătate, e-commerce sau curierat, soluții de automatizare procese, contracte de service, roboți autonomi mobili sau servicii de software personalizat, echipamente de colectare automată date (cititoare coduri bare, imprimante, tehnologia RFID, soluții de distanțare socială, tehnologia bazată pe Voce cu traducere în majoritatea limbilor, altele).

Cum aplici acum?

Trimite un email la inside.sales@totaltech.ro și răspunde la următoarele întrebări:

1. Ce experiență și ce abilități ai pe responsabilitățile detaliate la rolul de mai sus?

2. Ce te-a convins să aplici pentru acest rol?

Cu cât mai detaliate răspunsurile, cu atât mai bine.

Răspunsurile le așteptăm sub forma unei înregistrări video din partea ta!

Ce urmează după ce aplici?

Fiecare email de aplicare va primi un răspuns (fie el negativ sau pozitiv).

Dacă considerăm că poți fi persoană potrivită, atunci te vom invită la un interviu detaliat de 2 ore (include proba practica). Aici vom introduce și o probă scurtă de limba engleză (nivel conversațional liber).

Dacă toate lucrurile sunt bune, atunci îți vom trimite propunerea noastră de colaborare și putem consideră începutul unei prietenii pe termen lung.

Nu există un salariu fix stabilit anticipat  pentru acest rol. Îl vom stabili împreună în funcție de experiența ta și rezultatele/responsabilitățile pe care ți le poți asuma.

Nu în ultimul rând, dacă nu te identifici în acest rol, dar cunoșți persoană potrivită, care ne convinge în cadrul întrevederii, parcurge pașii și confirmă după primul trimestru de la angajare, îți răsplătim efortul în acel moment printr-un bonus de recomandare în valoare netă de 1000 RON, după 6 luni de performing ale noului coleg.